Yaşam

Eşi Gül Sunal, Türk Sinemasının en komik adamı Kemal Sunal’ın askerlerle konuşmasının yasaklandığını söyledi.

Kemal Sunal, Türk sinemasının en beğenilen oyuncularından biridir. Hababam Sınıfı’nda İnek Şaban karakterini canlandırmasıyla gözümüzde çok özel bir yere sahiptir. Kendisini 2000 yılında kalp krizi sonucu kaybettik ama aradan uzun yıllar geçmesine rağmen hayatı hepimiz için merak konusu olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ünlü oyuncunun eşi Gül Sunal, askerlik hikayelerini anlattığı bir fotoğraf paylaşmıştı.

Kemal Sunal, Türk sinemasının en sevilen isimlerinden biri ve ölümünden sonra bile hâlâ ekranlarda kalan eski filmleriyle anılıyor.

1970’li yıllardan sonra rol aldığı filmlerle, İnek Şaban karakteriyle ve filmlerinde Türk insanının sosyal ve toplumsal yanını eşsiz bir şekilde yansıtmasıyla hepimizin gönlünde yer edindi.

Onu 2000 yılında Balalayka filminin çekimleri için Trabzon’a giderken uçakta kalp krizi geçirip hayatını kaybedince kaybettik. Mevti Türk, sinema dünyasında ve sevenleri arasında büyük üzüntü yarattı.

Geçtiğimiz günlerde merhum oyuncunun eşi Gül Sunal, “Kemal Sunal’ın Askerliği” adlı YouTube videosunda Kemal Sunal’ın askerlik anılarını anlattı.

Videoda Gül Sunal, Kemal Sunal’ın üniversite ve tiyatro-sinema hayatı nedeniyle askerliğini geç yaptığını belirterek, “Okudum, askere yaptırdım, hala doğuracak bir şeyim kalmadı” dedi. “

Gül Sunal, sinemamızın en yakışan oyuncularından biri olan usta oyuncunun askerliğini Ankara’da yaptığını belirterek, şunları söyledi:

“Kemal çok sevilen bir oyuncuydu. Asker arkadaşları etrafını sarmıştı. Kemal çekingen olduğundan askerde düzeni bozan kişi olmamaya çok dikkat ediyordu.’ söz konusu.

Kemal askerliğini yaparken komutanı askerlerin Kemal’le konuşmasını yasaklamıştı!

Gül Sunal, ünlü oyuncunun askerliğiyle ilgili şunları söyledi: ‘Kimseyle konuşmadan askerliğini 25 günde tamamladı. Yemin töreninin ardından Ankara Bando Armonika Dairesi’ne transfer oldu. “Bu bölümde arkadaşlarıyla birlikte sahne çalışmaları yaptı ve Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki ordu merkezlerine gitti.”

Davaro’yu vurmak için 1 ay izin aldı.

Gül Sunal, eşi Kemal Sunal’ın askerliği sırasında ‘Davaro’ filminde rol aldığını da sözlerine ekledi. ‘Kemal, 1981 yılında Kartal Tibet yönetmenliğinde çekilen filme özel olarak 1 ay izin aldı. Çekimler sırasında oğlumuz Ali (Sunal) ile birlikte yanına gittik. “Davaro onun en sevdiğim filmlerinden biri” dedi.

Türk sinemasının en başarılı ve unutulmaz oyuncularından biriydi. Hepimiz onun filmleriyle büyüdük. Çöpçülerin Hükümdarı, Hababam Sınıfı, Şabaniye, Kiracı… Hangisini sayalım? 82 mükemmel filmi olan Kemal Sunal’ın.

karatashaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu